PYTANIA & ODPOWIEDZI

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

ELEKTROSTYMULACJA FAQ

1. W jaki sposób to działa

Na początku musimy wiedzieć, że nasze mięśnie pracują za pomocą naszego mózgu. Jeśli chcemy cokolwiek np chwycić, podnieść itp nasz mózg musi wysłać informacje (w postaci impulsu elektrycznego) do układu nerwowego, który trafia do włókien mięśniowych (mięśni). Jeszcze do niedawna aby modelować naszą sylwetkę (spalać tkankę tłuszczowa, budować mięśnie) potrzebowaliśmy ciężaru ( bodźca ) który zmotywuje mózg do wygenerowania impulsu wystarczającego do tego abyśmy mogli podnieść dany ciężar (im wiecej kg chcemy podnieść tym silniejszy impuls elektryczny musimy wygenerować za pomocą naszej siły woli/mózgu). Nakładając kombinezon Xbody, podłączamy się pod nasz układ nerwowy a elektrody wbudowane w kombinezon wysyłają impuls elektryczny, który trafia do mięśni i angażuje je do pracy. Impuls wysyłany z maszyny jest niemalże identyczny jak impuls wygenerowany przez nasz mózg. Dzięki technologii EMS możemy wykorzystać 100% potencjału naszych mięśni bez użycia ciężarów.

2. Czy z kontuzjami mogę ćwiczyć?

Podczas treningu EMS nie używamy ciężaru - nie obciążamy stawów. Impuls dochodzi do mięśni przy szkieletowych, wzmacnia je a dzięki temu jesteśmy odporniejsi na urazy czy kontuzje.
EMS jest zalecany przez lekarzy w przypadku wielu kontuzji. Działa rehabilitacyjnie, regeneracyjnie.
Elektrostymulacja zapobiega zanikom mięśni, powrót do formy po rekonwalescencji jeszcze nie był tak szybki.

3. Czy jestem podpięty/a do maszyny ?

Urządzenia marki Xbody oparte są na najnowocześniejszej technologii, dzięki której każdy kombinezon z indywidualnymi ustawieniami jest połączony z maszyną BEZPRZEWODOWO

4. Czy kamizelkę nakładam na nagie ciało ?

Nie. Przed treningiem bezpłatnie dostaniesz od nas specjalną antybakteryjną odzież, na którą nakładamy kombinezon.

5. Po ilu treningach są zauważalne efekty ?

Bardzo dużo zależy od indywidualnych predyspozycji, systematyczność, częstotliwości ćwiczeń i motywacji klienta. Jednak z doświadczenia :
Już po 1 - 2 treningu odczujemy, bardziej napięte, jędrniejsze ciało.
Średnio po 8 - 10 treningach zmiany w sylwetce zauważalne są już na pierwszy rzut oka - początek metamorfozy
Po 15 - 20 treningach średnio klienci zmieniają rozmiar swojej garderoby.

6. Skąd będę wiedział/a co robić na treningu? Kto obsługuje maszynę ?

Trening prowadzony jest przez wykwalifikowanego instruktora, który tworzy plan treningowy, pokazuje jak wykonywać ćwiczenia, a także ustawia parametry maszyny dostosowane indywidualnie do każdego klienta i jego aktualnej wydolności.

7. Co muszę przynieść na trening ?

Trening EMS w Exshape jest najprostszą rozpoczęcia aktywności fizycznej. jedyne czego potrzebujecie aby rozpocząć taką aktywność to jest obuwie sportowe, resztę dostajecie u nas na miejscu : bieliznę jednorazową, wodę, ręcznik pod prysznic oraz ubranie już na trening.

8. Na jakiej maszynie pracujemy ?

Pracujemy na najnowocześniejszej maszynie w dziedzinie elektrostymulacji mięśni XBODY. Przodująca marka na światowym rynku EMS - w dziedzinie technologii, efektywności, bezpieczeństwa

9. Dlaczego EMS ?

Skaraca czas treningu kilkukrotnie. Wyłącznie 30 min x 2 w tygodniu wystarczy, aby uzyskać wymarzoną sylwetkę.
Efekty są 4 krotnie szybsze w spalaniu tkanki tłuszczowej, budowaniu masy mięśniowej (mięśnie)
Buduje i wzmacnia mięśnie szkieletowe - redukuje do 80% bóli kręgosłupa, stawów, jesteśmy odporniejsi na kontuzje czy urazy
Trening bez ciężarów - bez możliwości kontuzji
Stymulujemy/Trenujemy 12 partii mięśni w jednym czasie (4x więcej niż na treningu tradycyjnym)

10. Jakie są przeciwwskazania?

• Padaczka,
• Choroba psychiczna (schizofrenia),
• Choroba serca,
• Nadciśnienie,
• Rozrusznik serca ,
• Nadczynność tarczycy, mocznica itp.,
• Ciąża,
• Ciężka hemofilia,
• Przepuklina brzuszna,
• Nowotwór,
• Zakrzepica lub skłonność do zakrzepów (trombofilia, problemy z krzepliwością krwi),
• Ciężkie choroby neurologiczne,
• Cukrzyca,
• Gruźlica,
• Choroby powodujące gorączkę, ostre zapalenia bakteryjne i wirusowe.

11. Czy mogę ćwiczyć kiedy karmie piersią?

W przypadku karmienia piersią wyłączamy i nie stymulujemy klatki piersiowej, więc nie jest to przeciwskazanie.

KRIOTERAPIA FAQ

1. Dlaczego przy sesji nie ma lekarza tak jak przy kriokomorze?

W do dziś znanej nam kriokomorze wypełnionej azotem możemy dostać zawrotów głowy, słabiej się poczuć, zemdleć (ze względu na niską zawartość tlenu w powietrzu), a ponad to podrażnić drogi oddechowe.
W naszej kriosaunie, jest zamontowana winda, która wznosi nas na wysokość tak. aby nasza głowa nie została w strefie kriogenicznej (niskich temperatur). Oddychamy czystym ciepłym powietrzem, dzięki czemu nie ma zagrożenia dla naszych dróg oddechowych.

2. Czy zmierzycie mi ciśnienie krwi?

W przypadku korzystania z kriosauny, mierzenie ciśnienia nie jest konieczne. Ze względu na to, że nasza głowa jest poza maszyną (po za niskimi temperaturami) nie oddychamy zimnym powietrzem, dzięki temu nie występuje zwężenie dróg oddechowych, które prowadzi do podniesienia ciśnienia.

3. Czy wytrzymam?

Sesja trwa od 0.5 minuty do 3 minut zależnie od potrzeb – pożądanego celu. W każdej chwili mamy możliwość zatrzymania maszyny, która automatycznie zakończy sesję.

4. Ile razy musze przyjść żeby odczuć efekt?

Już po pierwszej sesji odczuwamy szereg korzyści. Jednak ilość i częstotliwość sesji jest zależna od potrzeb klienta. Wszelkie badania stwierdzają, iż najbardziej skuteczny cykl krioterapii powinien składać się z ok 15-20 zabiegów przeprowadzonych z przerwą nie większą niż 24h.

5. Jak to działa i na czym polega?

Krioterapia ogólnoustrojowa polega na poddaniu całego ciała działaniu bardzo niskich temperatur od minus 120 do minus 195. Seans trwa od 0.5 minuty do 3 minut. W pierwszym etapie celem leczenia zimnem jest wolniejszy przepływ krwi, a także przemiany materii, w drugim zaś szybkie poszerzenie naczyń, a tym samym dynamiczny przepływ krwi. Podczas sesji następuję „szok termiczny, który uruchamia reakcje obronne organizmu, które są korzystne w leczeniu wielu schorzeń. Krioterapia pobudza i wzmacnia naturalną ochronę immunologiczną, działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo, pobudza do pracy układ hormonalny i nerwowy. W tym procesie produkcja hormonów, endorfin, testosteronu wzrasta, dzięki czemu mamy lepsze samopoczucie fizyczne jak i psychiczne. Dodatkowo, krioterapia działa na naszą urodę. Pod wpływem zimna reakcje wpływają na ukrwienie tkanek, dzięki czemu możemy zauważyć poprawę cery, skóry, a nawet pomniejszenie się cellulitu. Zimno przyśpiesza przemianę materii, dlatego też już po jednej sesji jesteśmy w stanie spalić do 400kcal. Ożywiony układ hormonalny dodaje nam energii, zrzuca zmęczenie, zwalcza depresje, poprawia sen i efektywność pracy dzięki lepszemu skupieniu.

6. Czy cos mi się może stać?

Podczas całej sesji mamy kontakt z operatorem kriosauny. W przypadku naszego dyskomfortu może on przerwać sesję. Skutki uboczne krioterapii to: mrowienie, zarumienienie skóry, lekkie drętwienie, podrażnienia.

7. Czy skoro głowa jest w górze to cera tez mi się poprawi?

Tak, pomimo tego, że nasza głowa jest poza strefą kriogeniczną, nasza twarz odczuwa niską temperaturę. Poza tym, dzięki odpowiedniemu dotlenieniu naszego organizmu, nasza cera na twarzy również to „odczuje.”

8.Czy mogę wejść na dłużej niż 3 minuty?

Wejście do kriosauny na dłuższą sesje nie jest potrzebne. Wszelkie badania pokazują, że w przeciągu 3 minut zachodzą wszelkie procesy niezbędne do regeneracji, odnowy biologicznej czy wszelkiej rehabilitacji.

9.Czym się kriosauna różni od kriokomory?

W kriosaunie nasza głowa znajduje się poza strefę kriogeniczną (niskie temperatury od -120 do -195 stopni). Oddychamy tylko i wyłącznie ciepłym powietrzem więc nie występuje kurczliwość dróg oddechowych – nie podnosi się ciśnienie. W kriosaunie jesteśmy w stanie zejść do o wiele niższych temperatur niż w przypadku kriokomory. Ze względu na bardzo niską wilgotność i brak ruchu powietrza w kapsule, zimno nie działa na receptory na skórze przez co nie mamy uczucia przemrożenia, a wręcz w bardzo przyjemny sposób leczniczo schładza nasz organizm. Wystarczająca ilość miejsca w środku maszyny pozwala nam na swobodne poruszanie i obracanie wewnątrz. Fakt, że nasza głowa jest poza za maszyną nie daje nam uczucia klaustrofobii jak w przypadku do dziś znanej nam kriokomory.

10. Jakie są przeciwwskazania?

• Nowotwór
• Schorzenia układu krążenia
• Stan po przebytym zawale serca, inne poważne choroby serca
• Niewydolność krążenia, zaburzenia rytmu serca
• Przebyte zatory
• Niestabilne nadciśnienie tętnicze
• Miażdżyca
• Nadczynność i niedoczynność tarczycy
• Uszkodzenia skóry
• Nietolerancja zimna, odmrożenia
• Ciężkie schorzenia dróg oddechowych
• Schorzenia pęcherza moczowego i nerek
• Gorączka, choroby zakaźne
• Cukrzyca
• Nadmierna potliwość
• Krioglobulinemia
• Zaburzenia czucia
• Choroby naczyń obwodowych
• Ciąża
• Efekt działania niektórych leków jak neuroleptyki czy wpływ alkoholu