PYTANIA & ODPOWIEDZI

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

ELEKTROSTYMULACJA FAQ

1. Co to jest EMS ?

EMS (Electrical Muscle Stimulation) – to sprawdzona klinicznie, niefarmakologiczna metoda elektrostymulacji mięśni. Służy do ich wzmacniania, budowania, przywracania funkcji, zapobiega ich zanikaniu. Trening EMS także redukuje tkankę tłuszczową, niweluje cellulit i odtłuszcza narządy wewnętrzne.

2. Na jakiej zasadzie działa elektrostymulacja mięśni ?

Do niedawna, aby wyćwiczyć nasze ciało potrzebowaliśmy ciężarów jako bodźca, by nasze mięśnie zmusić do pracy. Przykładowo, aby podnieść jakikolwiek ciężar musimy wygenerować przez nasz mózg impuls elektryczny, który przechodzi przez układ nerwowy, trafia do naszych mięśni, a następnie wprawia je w ruch. Nasza technologia nie wymaga ciężaru by stymulować nasze mięśnie zewnętrzne jak i wewnętrzne (głębokie). Elektrody przypięte do kombinezonu wysyłają impuls elektryczny przez układ nerwowy, dzięki czemu możemy wykorzystać 100% potencjału naszych mięśni od pierwszej sekundy treningu.

3. Czy nasz kręgosłup się uszkadza? Czy z kontuzjami mogę ćwiczyć?

Nasz kręgosłup jest absolutnie bezpieczny przy ćwiczeniach EMS. Trenując z naszą technologią nie musimy używać ciężarów. Dzięki temu nasz kręgosłup jak i cały szkielet nie jest narażony na żadnego typu kontuzje. Impuls dociera do naszych mięśni przyszkieletowych, wzmacniamy je, a w efekcie nasz szkielet jest bardziej kompaktowy i poprawia się jego postawa. Trening zakańczamy rehabilitacyjnym, relaksacyjnym masażem całego ciała. Relaksując nasze mięśnie zewnętrzne, wewnętrzne, a także przyszkieletowe pozbywamy się bóli mięśni jak i stawów. Kontuzje typu przepukliny kręgosłupa, dyskopatia, lordoza, skolioza itp. nie wykluczają nas z treningu.

4.Jakie rodzaje treningów możemy zrobić przy użyciu xBODY ?

Technologia zastosowana w xBODY pozwala na zaprogramowanie treningu według potrzeb klienta. Może być to zarówno trening siłowy jak i trening cardio. Dla osób ze zwyrodnieniami lub wracającymi po kontuzji mamy przewidziany trening rehabilitacyjny i relaksujący.

5. Czy można ćwiczyć jeden mięsień ?

Tak. Rozmieszczenie elektrod w kamizelce xBODY pozwala na ustawienie impulsu dokładnie w pożądaną partie np. biceps czy bark.

6. Czy mogę ćwiczyć będąc w ciąży ?

Niestety nie. Trening EMS nie ma wielu przeciwskazań, jednak ciąża jest jednym z nich.

7. Czy jestem podpięty/a do maszyny ?

Urządzenia marki xBODY stosują najnowocześniejsze technologie, dzięki czemu program z bazy do kamizelki jest przesyłany bezprzewodowo na odległość do 2 kilometrów! Dzięki temu możemy śmiało, wykonać trening cardio na świeżym powietrzu w okolicy naszego lokalu.

8. Czy kamizelkę nakładam na nagie ciało ?

Nie. Przed treningiem dostaniesz od nas specjalną antybakteryjną odzież, na którą nakładamy kombinezon.

9. Po jakim czasie można zobaczyć efekty?

Bardzo dużo zależy od indywidualnych predyspozycji i motywacji klienta. Jednak z doświadczenia możemy stwierdzić, że juz po 2-3 treningach zaczynamy zauważać różnice w samopoczuciu i początek metamorfozy. Już po 8-10 treningach zobaczysz ewidentnie różnice po swoim ciele. Natomiast po 15-20 treningów możliwe, że zmienisz rozmiar kombinezonu!

10. Ile osób może być na jednym treningu ?

Oferujemy treningi : solo (sam na sam z trenerem), w duecie (2 osoby), w trio (3 osoby), a także prowadzimy otwarte 4 osobowe grupy, do których można się dopisać samodzielnie.

11. Skąd będę wiedział/a co robić na treningu? Kto obsługuje maszynę ?

Trening prowadzony jest przez wykwalifikowanego instruktora, który tworzy plan treningowy, pokazuje jak wykonywać ćwiczenia, a także ustawia parametry maszyny dostosowane indywidualnie do każdego klienta.

12. Co muszę przynieść na trening ?

Bieliznę na zmianę, klapki pod prysznic i chęć do osiągnięcia wymarzonej sylwetki.

13. Na jakiej maszynie pracujemy ?

Pracujemy na najnowocześniejszej maszynie w dziedzinie elektrostymulacji mięśni XBODY. Aktualnie przodująca marka na światowym rynku EMS.

14. Dlaczego EMS ?

- Skaraca czas treningu kilkukrotnie. Wyłącznie 30 min x 2 w tygodniu wystarczy, aby uzyskać wymarzoną sylwetkę,

- Nie obciąża stawów, brak ryzyka kontuzji,

- Buduje mięśnie, ujędrnia skórę, redukuje tkankę tłuszczową, niweluje cellulit, rehabilituje nasze ciało,

- Stymulujemy/Trenujemy 12 partii mięśni w jednym czasie (4x więcej niż na treningu tradycyjnym),

- System bezprzewodowy, dzięki któremu możemy swobodnie ćwiczyć. Możliwość treningu w grupie

13. Jakie są przeciwwskazania?


• Padaczka,
• Choroba psychiczna (schizofrenia),
• Choroba serca,
• Nadciśnienie,
• Rozrusznik serca ,
• Nadczynność tarczycy, mocznica itp.,
• Ciąża,
• Ciężka hemofilia,
• Przepuklina brzuszna,
• Nowotwór,
• Zakrzepica lub skłonność do zakrzepów (trombofilia, problemy z krzepliwością krwi),
• Ciężkie choroby neurologiczne,
• Cukrzyca,
• Gruźlica,
• Choroby powodujące gorączkę, ostre zapalenia bakteryjne i wirusowe.

KRIOTERAPIA FAQ

1. Dlaczego przy sesji nie ma lekarza tak jak przy kriokomorze?

W do dziś znanej nam kriokomorze wypełnionej azotem możemy dostać zawrotów głowy, słabiej się poczuć, zemdleć (ze względu na niską zawartość tlenu w powietrzu), a ponad to podrażnić drogi oddechowe.
W naszej kriosaunie, jest zamontowana winda, która wznosi nas na wysokość tak. aby nasza głowa nie została w strefie kriogenicznej (niskich temperatur). Oddychamy czystym ciepłym powietrzem, dzięki czemu nie ma zagrożenia dla naszych dróg oddechowych.

2. Czy zmierzycie mi ciśnienie krwi?

W przypadku korzystania z kriosauny, mierzenie ciśnienia nie jest konieczne. Ze względu na to, że nasza głowa jest poza maszyną (po za niskimi temperaturami) nie oddychamy zimnym powietrzem, dzięki temu nie występuje zwężenie dróg oddechowych, które prowadzi do podniesienia ciśnienia.

3. Czy wytrzymam?

Sesja trwa od 0.5 minuty do 3 minut zależnie od potrzeb – pożądanego celu. W każdej chwili mamy możliwość zatrzymania maszyny, która automatycznie zakończy sesję.

4. Ile razy musze przyjść żeby odczuć efekt?

Już po pierwszej sesji odczuwamy szereg korzyści. Jednak ilość i częstotliwość sesji jest zależna od potrzeb klienta. Wszelkie badania stwierdzają, iż najbardziej skuteczny cykl krioterapii powinien składać się z ok 15-20 zabiegów przeprowadzonych z przerwą nie większą niż 24h.

5. Jak to działa i na czym polega?

Krioterapia ogólnoustrojowa polega na poddaniu całego ciała działaniu bardzo niskich temperatur od minus 120 do minus 195. Seans trwa od 0.5 minuty do 3 minut. W pierwszym etapie celem leczenia zimnem jest wolniejszy przepływ krwi, a także przemiany materii, w drugim zaś szybkie poszerzenie naczyń, a tym samym dynamiczny przepływ krwi. Podczas sesji następuję „szok termiczny, który uruchamia reakcje obronne organizmu, które są korzystne w leczeniu wielu schorzeń. Krioterapia pobudza i wzmacnia naturalną ochronę immunologiczną, działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo, pobudza do pracy układ hormonalny i nerwowy. W tym procesie produkcja hormonów, endorfin, testosteronu wzrasta, dzięki czemu mamy lepsze samopoczucie fizyczne jak i psychiczne. Dodatkowo, krioterapia działa na naszą urodę. Pod wpływem zimna reakcje wpływają na ukrwienie tkanek, dzięki czemu możemy zauważyć poprawę cery, skóry, a nawet pomniejszenie się cellulitu. Zimno przyśpiesza przemianę materii, dlatego też już po jednej sesji jesteśmy w stanie spalić do 400kcal. Ożywiony układ hormonalny dodaje nam energii, zrzuca zmęczenie, zwalcza depresje, poprawia sen i efektywność pracy dzięki lepszemu skupieniu.

6. Czy cos mi się może stać?

Podczas całej sesji mamy kontakt z operatorem kriosauny. W przypadku naszego dyskomfortu może on przerwać sesję. Skutki uboczne krioterapii to: mrowienie, zarumienienie skóry, lekkie drętwienie, podrażnienia.

7. Czy skoro głowa jest w górze to cera tez mi się poprawi?

Tak, pomimo tego, że nasza głowa jest poza strefą kriogeniczną, nasza twarz odczuwa niską temperaturę. Poza tym, dzięki odpowiedniemu dotlenieniu naszego organizmu, nasza cera na twarzy również to „odczuje.”

8.Czy mogę wejść na dłużej niż 3 minuty?

Wejście do kriosauny na dłuższą sesje nie jest potrzebne. Wszelkie badania pokazują, że w przeciągu 3 minut zachodzą wszelkie procesy niezbędne do regeneracji, odnowy biologicznej czy wszelkiej rehabilitacji.

9.Czym się kriosauna różni od kriokomory?

W kriosaunie nasza głowa znajduje się poza strefę kriogeniczną (niskie temperatury od -120 do -195 stopni). Oddychamy tylko i wyłącznie ciepłym powietrzem więc nie występuje kurczliwość dróg oddechowych – nie podnosi się ciśnienie. W kriosaunie jesteśmy w stanie zejść do o wiele niższych temperatur niż w przypadku kriokomory. Ze względu na bardzo niską wilgotność i brak ruchu powietrza w kapsule, zimno nie działa na receptory na skórze przez co nie mamy uczucia przemrożenia, a wręcz w bardzo przyjemny sposób leczniczo schładza nasz organizm. Wystarczająca ilość miejsca w środku maszyny pozwala nam na swobodne poruszanie i obracanie wewnątrz. Fakt, że nasza głowa jest poza za maszyną nie daje nam uczucia klaustrofobii jak w przypadku do dziś znanej nam kriokomory.

10. Jakie są przeciwwskazania?

• Nowotwór
• Schorzenia układu krążenia
• Stan po przebytym zawale serca, inne poważne choroby serca
• Niewydolność krążenia, zaburzenia rytmu serca
• Przebyte zatory
• Niestabilne nadciśnienie tętnicze
• Miażdżyca
• Nadczynność i niedoczynność tarczycy
• Uszkodzenia skóry
• Nietolerancja zimna, odmrożenia
• Ciężkie schorzenia dróg oddechowych
• Schorzenia pęcherza moczowego i nerek
• Gorączka, choroby zakaźne
• Cukrzyca
• Nadmierna potliwość
• Krioglobulinemia
• Zaburzenia czucia
• Choroby naczyń obwodowych
• Ciąża
• Efekt działania niektórych leków jak neuroleptyki czy wpływ alkoholu