KRIOTERAPIA

WSPIERAJ SWOJE ZDROWIE, WSPIERAJ SWOJE PIĘKNO

Sesja w Kriosaunie to sposób chłodzenia ciała za pomocą płynnego azotu ma na celu aktywacji naturalnych sił obronnych naszego organizmu. Leczenie jest całkowicie bezpieczne i przyjazne dla środowiska!

Benefity Krioterapii

ZDROWIE

Trwający do 3-minut zabieg krioterapii wspiera następujące fizjologiczne i psychologiczne procesy lecznicze w organizmie:
Poprawa nastroju, polepszenie jakości snu i gospodarki energetycznej, aktywacja potrzeb seksualnych, pozytywne oddziaływanie przy dolegliwościach psychicznych (np. depresji) wzrost poziomu testosteronu u mężczyzn (przy jednoczesnej pozytywnej redukcji estrogenów)
redukcja poziomu cholesterolu (znacząca redukcja LIX / podwyższenie HOL)
łagodzenie bólu i działanie przeciwzapalne oraz przeciwobrzękowe
zwiększenie efektów wielu terapii ortopedycznych (np. reumatyzm, bóle kręgosłupa, itp.)
przyspieszenie rekonwalescencji i regeneracji po przeciążeniach i kontuzjach
wsparcie procesu odmładzania i regeneracji tkanki (podwyższona produkcja kolagenu)

PERFORMANCE

Trwający do 3-minut zabieg wspiera następujące fizjologiczne i psychologiczne procesy w organizmie wpływające na wydajność:
przyspieszenie rekonwalescencji i regeneracji po przeciążeniach.
podwyższenie poziomu energii i poprawa jakości snu
łagodzenie bólu z równoczesnym działaniem przeciwzapalnym (działanie analgetyczne i efekt przeciwobrzękowy)
wzrost poziomu beta-endorfiny, noradrenaliny, adrenaliny i testosteronu
podwyższenie poziomu testosteronu u mężczyzn (przy jednoczesnej pozytywnej redukcji estrogenów)
pobudzenie działania układu immunologicznego
działa antyoksydacyjnie na cale ciało, a tym samym nie dopuszcza do jego zakwaszenia

WELLNESS

Trwający do 3-minut zabieg wspiera następujące fizjologiczne i psychologiczne procesy w organizmie:
pozytywny efekt anti-aging dzięki procesowi odmładzania i regeneracji tkanki
zwiększona produkcja kolagenu dająca w rezultacie znacznie gładszą i bardziej jędrną skórę
pozytywne oddziaływanie na obszary problematyczne (np. przy cellulicie, trądziku, itp.)
stymulacja produkcji hormonów i poprawa przemiany materii
podwyższenie poziomu energii
redukcja wagi dzięki zwiększonemu zapotrzebowaniu na kalorie
podwyższenie poziomu testosteronu (u mężczyzn)
uwalnianie endorfin, poprawa samopoczucia
pozytywne oddziaływanie przy dolegliwościach psychicznych
łatwiejsze zasypianie i poprawa jakości snu
zwiększenie libido
poprawa działania układu immunologicznego

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Dlaczego przy sesji nie ma lekarza tak jak przy kriokomorze?

W do dziś znanej nam kriokomorze wypełnionej azotem  do której wchodzimy cali dochodziło do oddychania zimnym powietrzem a przez to dochodziło do zwężenia dróg oddechowych, podnosiło ciśnienie. Korzystając z kriosauny chodzimy wyłącznie ciało.
Wchodzimy do windy winda, która wznosi nas na daną wysokość aby nasza głowa nie została w strefie kriogenicznej (niskich temperatur). Więc oddychamy czystym ciepłym (temperatura pokojowa) powietrzem, dzięki czemu nie ma zagrożenia dla naszych dróg oddechowych ani do podniesienia ciśnienia.

2. Czy zmierzycie mi ciśnienie krwi?

W przypadku korzystania z kriosauny, mierzenie ciśnienia nie jest konieczne. Ze względu na to, że nasza głowa jest poza maszyną (po za niskimi temperaturami) nie oddychamy zimnym powietrzem, dzięki temu nie występuje zwężenie dróg oddechowych, które prowadzi do podniesienia ciśnienia.

3. Czy wytrzymam?

Sesja trwa od 0.5 minuty do 3 minut zależnie od potrzeb – pożądanego celu. W każdej chwili mamy możliwość zatrzymania maszyny, która automatycznie zakończy sesję.

4. Ile razy musze przyjść żeby odczuć efekt?

Już po pierwszej sesji odczuwamy szereg korzyści. Jednak ilość i częstotliwość sesji jest zależna od potrzeb klienta. Wszelkie badania stwierdzają, iż najbardziej skuteczny cykl krioterapii powinien składać się z ok 15-20 zabiegów przeprowadzonych z przerwą nie większą niż 24h.

5. Jak to działa i na czym polega?

Sesja w kriosaunie polega na poddaniu całego ciała działaniu bardzo niskich temperatur od minus 120 do minus 195. Seans trwa od 0.5 minuty do 3 minut. W pierwszym etapie celem leczenia zimnem jest wolniejszy przepływ krwi, a także przemiany materii, w drugim zaś szybkie poszerzenie naczyń, a tym samym dynamiczny przepływ krwi. Podczas sesji następuję „szok termiczny, który uruchamia reakcje obronne organizmu, które są korzystne w leczeniu wielu schorzeń. Pobudza i wzmacnia naturalną ochronę immunologiczną, działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo, pobudza do pracy układ hormonalny i nerwowy. W tym procesie produkcja hormonów, endorfin, testosteronu wzrasta, dzięki czemu mamy lepsze samopoczucie fizyczne jak i psychiczne. Dodatkowo, krioterapia działa na naszą urodę. Pod wpływem zimna reakcje wpływają na ukrwienie tkanek, dzięki czemu możemy zauważyć poprawę cery, skóry, a nawet pomniejszenie się cellulitu. Zimno przyśpiesza przemianę materii, dlatego też już po jednej sesji jesteśmy w stanie spalić do 400kcal. Ożywiony układ hormonalny dodaje nam energii, zrzuca zmęczenie, zwalcza depresje, poprawia sen i efektywność pracy dzięki lepszemu skupieniu.

 

6. Czy cos mi się może stać?

Podczas całej sesji mamy kontakt z operatorem kriosauny. W przypadku naszego dyskomfortu może on przerwać sesję. Skutki uboczne krioterapii to: mrowienie, zarumienienie skóry, lekkie drętwienie, podrażnienia.

7. Czy skoro głowa jest w górze to cera tez mi się poprawi?

Tak, pomimo tego, że nasza głowa jest poza strefą kriogeniczną, nasza twarz odczuwa niską temperaturę. Poza tym, dzięki odpowiedniemu dotlenieniu naszego organizmu, nasza cera na twarzy również to „odczuje.”

8.Czy mogę wejść na dłużej niż 3 minuty?

Wejście do kriosauny na dłuższą sesje nie jest potrzebne. Wszelkie badania pokazują, że w przeciągu 3 minut zachodzą wszelkie procesy niezbędne do regeneracji, odnowy biologicznej czy wszelkiej rehabilitacji.

9.Czym się kriosauna różni od kriokomory?

W kriosaunie nasza głowa znajduje się poza strefę kriogeniczną (niskie temperatury od -120 do -195 stopni). Oddychamy tylko i wyłącznie ciepłym powietrzem więc nie występuje kurczliwość dróg oddechowych – nie podnosi się ciśnienie. W kriosaunie jesteśmy w stanie zejść do o wiele niższych temperatur niż w przypadku kriokomory. Ze względu na bardzo niską wilgotność i brak ruchu powietrza w kapsule, zimno nie działa na receptory na skórze przez co nie mamy uczucia przemrożenia, a wręcz w bardzo przyjemny sposób leczniczo schładza nasz organizm. Wystarczająca ilość miejsca w środku maszyny pozwala nam na swobodne poruszanie i obracanie wewnątrz. Fakt, że nasza głowa jest poza za maszyną nie daje nam uczucia klaustrofobii jak w przypadku do dziś znanej nam kriokomory.

10. Jakie są przeciwwskazania?

• Nowotwór
• Schorzenia układu krążenia
• Stan po przebytym zawale serca, inne poważne choroby serca
• Niewydolność krążenia, zaburzenia rytmu serca
• Przebyte zatory
• Niestabilne nadciśnienie tętnicze
• Miażdżyca
• Nadczynność i niedoczynność tarczycy
• Uszkodzenia skóry
• Nietolerancja zimna, odmrożenia
• Ciężkie schorzenia dróg oddechowych
• Schorzenia pęcherza moczowego i nerek
• Gorączka, choroby zakaźne
• Cukrzyca
• Nadmierna potliwość
• Krioglobulinemia
• Zaburzenia czucia
• Choroby naczyń obwodowych
• Ciąża
• Efekt działania niektórych leków jak neuroleptyki czy wpływ alkoholu